Näitused Mõisaküla muuseumis

“Pärandkultuur maastikus”

Stendinäituse koostaja Jürgen Kusmin on koostanud kogu Eestimaad hõlmava rohkete fotodega näituse, mis toob vaatajani inimtekkelise pärandkultuuri meie looduses. Käesolev aasta on üle-Euroopaline pärandkultuuri aasta. Kuid mis on pärandkultuur? Vastus: maastikus leiduvad ja kasutusest välja jäänud inimtegevuse märgid kogu oma mitmekesisuses. Nendeks on vanad kiviaiad, lubjapõletusahjud, meiereihooned, piimapukid, talukoha vundamendiase, muistne matmispaik jne. Näitusega käib kaasa sisukas brošüür, mida jätkub esimestele paarikümnele külastajale.
Olete oodatud muuseumisse vaatama huvitavat näitust ja rikastama oma teadmisi kauni Eestimaa looduse rüpes paiknevate põnevate objektide kohta. Näitust saab vaadata kuni 3. märtsini 2018. a.

“Eesti Vabariik 100 – meenutused sõnas ja pildis”

Näitus on keskendunud Eesti Vabariigi esimesele riigivanemale Konstantin Pätsile. Rohke pildimaterjal ja ajaloolised kirjutised toovad vaatajani mälestused Eesti Vabariigi algusaastatest. Eestlased teavad Konstantin Pätsi, kui Eesti riigi esimest presidenti. Riigivanema ja presidendi mõisted põimuvad. Näitus toob vaatajani ajaloolised fotod, millelt näeb, kuidas tähistati Eesti vabariigi aastapäevi Mõisaküla keskväljakul nii esimestel sünnipäevadel kui ka aastal 1989.
Näitust saab vaadata alates 02. veebruarist kuni “Eesti vabariik – 100” sündmusi kajastades selle aasta lõpuni.

Anu Laarmann
Mõisaküla muuseumi juhataja